10 nejlepších online fakturačních systémů

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Podnikání, Recenze
8. května 2014 000 13:28
Faktura

Photo Credit: miguelb via Compfight cc

Od té doby co jsme začal podnikat a začal být sám sobě obchodníkem, accountem i učetním jsem se musel poohlédnout po dobrých pomocnících. Fakturovat v Excelu jsem odmítl rovnou, protože jsem si chtěl práci hlavně ušetřit. Navíc online nástroje umožňují spoustu funkcí. Takže jsem si udělal průzkum trhu a tady přináším výsledky.

Takže 10 nejlepších online systémů na správu fakturace:

  1. Fakturoid
  2. Fakturoid
  3. Fakturoid
  4. Fakturoid
  5. Fakturoid
  6. Fakturoid
  7. Fakturoid
  8. Fakturoid
  9. Fakturoid
  10. Fakturoid

Omlouvám se za drobný vtípek, nechtěl jsem vás oklamat, ale chci vám vyprávět příběh jak a proč jsem přešel z iDoklad na Fakturoid a čím si mě lidi z Fakturoidu získali.

iDoklad

Začal jsem s iDokladem protože mi ho doporučovali lidi na Twitteru, byl zdarma a poměrně přehledný. Až po nějaké době jsem si všiml drobných komplikací. Nepřehledné a nešikovné ovládání některých funkcí, chybějící propojení na internetové bankovnictví a neosobní komunikace zakaznické podpory. To jsou ale všechno detaily. Co mě štvalo nejvíc, že do automatických mailů cpou skoro hodně reklam.

iDoklad - mail s reklamou

iDoklad – mail s reklamou

Rozumím tomu, proč to iDoklad dělá. Produkt je zadarmo, tak chce hodně uživatelů, aby jim přeprodával další služby. Ale to mě nevyhovovalo. Bál jsem se, aby to na mé klienty a partnery působilo divně. Tak jsem napsal na podporu, že jim chci platit, jestli by to nemohli odstranit. Nemohli. Ani za peníze. OK, beru.

Fakturoid

Po čase jsem si všiml, že iDoklad plánuje bezproblémový přechod z Fakturoidu. Pár měsíců předtím Fakturoid vyhlásil nové, výrazně výhodnější tarify. Chvíli poté párování plateb s mou oblíbenou Airbank. Tak jsem se odhodlal. Klukům z Fakturoidu jsem napsal, jestli nechystají bezproblémový přechod z iDokladu. Chvíli přemýšleli a pak řekli – jasně, rádi  pomůžeme.

Strávili spoustu hodin testováním, zkoušením a analýzami exportů z iDokladu. A dneska mám všechny své doklady i kontakty ve Fakturoidu. Neplatil jsem za to nic. Jen jsem slušně požádal. Kluci z Fakturoidu byli skvělí. Děkuju jim za to. A vůbec mě nevadí, že je to placený účet. Protože za tenhle přístup to opravdu stojí.

Oba nástroje jsou solidní. Nechci iDokladu nic zásadního vyčítat, ale co je pro mne velice důležitý je lidský, prozákaznický přístup. A ten kluci z Fakturoidu, narozdíl od lidí z iDokladu, zvládli na jedničku. Děkuju moc!


9 komentářů

David Lörincz
Kvě 8, 2014 at 13:34

Díky za článek. Používám iDoklad Je pravda, že upomínky raději posílám ručně, protože mi to přijde divný posílat s tou reklamou. A automatické párování asi taky ušetří čas.


 
Petra Mikulášková
Kvě 8, 2014 at 14:03

Přítel používá fakturoida už hodně let a vše jede na jedničku.

U mě byla jediná volba http://www.Fapi.cz.

Když prodávám svůj ebook, tak to automatické vystavování faktur je neskutečné: Klient zaplatí a vše (faktura, ebook) mu dojde automaticky a vůbec nic nemusím dělat, jen to nastavit na začátku.

PS
Akorát jak se ta aplikace pořád inovuje, tak sem tam to skřípe, ale podpora je taky skvělá.


 
Duben
Kvě 8, 2014 at 20:19

Hmm, tak ti nevím s online systémy nemám zkušenost, ale za tuhle cenu už je licence Pohody Mini. Já radši kompletní účetní program, který funguje offline, účetní v něm nemá problém pracovat, jde z toho vystavovat souhrnná hlášení, příznání k DPH atd. přímo pro VEIS (možná to umí i Fakturoid nevím) a zároveň pokud to máš správně nastavené máš možnost vyjet si různé podklady třeba podle nákladových středisek a tak poznat co je jak výnosné, kdy se ti ještě vyplatí danit paušálně a kdy už ne, evidence majetku a tak.

Ale je pravda, že cesta vystavovat faktury a pak to jen přehodit vytištěné účetní ať se s tím nějak popere je varianta, která tohle umí případně nahradit 😉


 
Pavel Ungr
Kvě 9, 2014 at 08:07

Stando, nejsem účetní, nedělám účetnictví takže to je pro mě zbytečné. Naopak Fakturoid má exporty pro všechny běžně rozšířené účetní programy jako je Pohoda, Money a samozřejmě i XML, CSV, PDF, Excel aj.


 
Ondřej Šotek
Kvě 9, 2014 at 10:51

Fakturoid není náhrada za účetnictví, ale ve fakturaci umí věci, které Pohoda neumí – opakované periodické faktury, proměnné v řádcích, šablony, automatické zasílání informace o spárování platby atd. Na firmě používáme Fakturoid pro vystavování faktur a následně faktury před DHPčkem vyexportuji účetní do Pohody kde se zpracovává ostatní účetní agenda. Stačí nám díky tomu jedna licence Pohody pro účetní a nemusíme kvůli fakturaci řešit vzdálený přístup na Pohodu a více licencí atd. Kombo Fakturoid + Pohoda mi přijde jako naprosto optimální řešení 🙂


 
Duben
Kvě 9, 2014 at 11:46

Aha, tak to zní dost zajímavě. Nemít licenci Pohody, tak o fakturoidu asi popřemýšlím, skoro jste mě těmi komentáři přesvědčili 🙂


 
Petra Mikulášková
Kvě 10, 2014 at 08:39

Pohoda je převážně desktopová aplikace. U klienta rovnou nevystavím fakturu… přes webový prohlížeč.

Pro freelancery co relativně vystavují jen faktury, neznám lepšího řešení než podobné online aplikace.

Nezkoušela jsem http://www.flexibee.eu/, vypadá to na takový online hybrid.


 
Mirek
Kvě 11, 2014 at 15:01

O fakturoidu poměrně dost přemýšlím, v současné době používám billapp.cz, ale přijde mi že vývoj ustrnul v čase.

To Petra, ja u flexibee přemýšlel o desktopové variantě, ale nakonec jsem se rozhodl do toho nejít pač jsem se na podpoře nedozvěděl ani základní informace.


 
Poděs
Srp 13, 2014 at 20:57

Také Fakturoid nějaký rok používám a maximální spokojenost.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google