Slevománie aneb hromadné slevy a jak na ně

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace
10. října 2010 000 21:12

Před nějakým časem jsem začal registrovat na českém internetu novou vlnu webů, které nabízejí na prodej slevy. Ano, slyšíte dobře. I když to zní jako nesmysl, je to nový obchodní model, kterým nikdo netratí – teda alespoň mi to tak přijde. A protože mě už spousta mých známých (zdravím Tygra, Dominiku a jiné) říkala, ať o tom napíšu – hýrjuár (© 2010 Jožka)! Jak to tedy funguje?

Firma Vomáčka a Knedlík má restauraci a chce tam dostat víc lidí. Průměrná cena večeře je dejme tomu 150 Kč  (jídlo + příloha). Vomáčka a Knedlík vytvoří slevu 140 Kč za večeři pro dva i s lahví vína. Což je sleva vyšší než 50%. Tuto slevu umístí na jeden z mnoha slevových serverů.

Slevový server to umístí na svém portálu a z něj to získají i agregátory slev. Je jich více, já občas používám například slevo.cz.

Zákazníka, tedy třeba mne, to zaujme a slevu si objedná. Kromě mne to takto udělá několik desítek, stovek či tisíc dalších zákazníků, přijde na to, jaký je tip slevy.

A co z toho kdo má?

  • Vomáčka a Knedlík sice nabízejí výhodný balíček lehce pod cenou, ale odměnou jim je mnohonásobně větší návštěvnost podniku a je pravděpodobné, že si lidé objednají nejen slevový balíček, ale je i nemalá pravděpodobnost, že se někteří začnou do podnikui vracet. A to se vyplatí, přátelé!
  • Slevové portály a agregátory získají drobný příjem z každé prodané slevy. A vzhledem k tomu, že  každá sleva vyprodukuje několik stovek až tisíc návštěvníků podniku, není to malá částka. A to se vyplatí, přátelé!
  • Zákazník získá výhodnou nabídku, kterou si sám vybral a zaplatil. Moje uskutečněné slevy mluví za vše:
  • Návštěva pražské zoo pro 4 osoby – 200 Kč
  • 4 pizzy za 250 Kč
  • 5 koktejlů za 158 Kč
  • A to se vyplatí, přátelé!

Mně to přijde, že je to výhodné pro všechny a získá tím každý. Nebude si nalhávat, že si nechce každý vydělat. Ano, chce. A samozřejmě slevy nejsou jen na restaurace, jsou tam i návštěvy kin, výstav, kosmetika a spousta dalších oborů.

Já osobně to využívám, a protože i když už nejsem na tom finančně tak špatně, každý ušetřený peníz se hodí. Možná by to pomohlo i vám, pokud o tom ještě nevíte. Pro mě je to ideální, pokud řeším nějaké hromadné nákupy. A co je super, že se tyhle slevy dají filtrovat podle měst, takže pokud chcete vidět aktuální hromadné slevy v Praze, stačí kliknout na správný odkaz.

A pokud chcete sledovat nejstarší a asi nejznámější slevový server, tak je to určitě Slevomat.cz.


7 komentářů

Catalessi
Říj 11, 2010 at 14:52

Jo, už mám svý černý kafe a medovník, dík! 🙂


 
trill
Říj 12, 2010 at 09:41

Cody…díky za tip, jdu to vyzkoušet 🙂


 
trill
Říj 13, 2010 at 01:20

Cody, tohle považuji za kardinální hnus -pokud jsi s mým komentářem nesouhlasil, chápu to, mohl jsi ho smazat (je to pochopitelně tvůj blog), ale nechat tam moje jméno a napsat pod něj jiný text, no kde to jsme? To bych čekal od někoho jiného..


 
Cody
Říj 13, 2010 at 15:27

No vidíš to, mě to přišlo zase strašně vtipný. Zajímavý je, že jednou člověk napíše o PPP a u každýho článku tě podezřívají, že vše píšeš za peníze.

A pro lidí kdo tenhle trend neznají to je myslím užitečná informace. Pro tvoji informaci od Slevomatu a ani od Slevo.cz jsem žádné peníze na účet nezískal. Stačí?


 
Tomáš Douda
Lis 6, 2010 at 16:45

Dobrý den všem,
Slevových portálů se urodilo jako hub po dešti a stejně tak začíná přibývat i agregátorů. Většina z nich ovšem nedosahuje zrovna zázračných kvalit. Agregátoři berou každý nový portál ať je nabídka dobrá nebo ne, fungují jim dost mizerně filtry a co je horší stávají se pro člověk dost nepřehlednými.

Zdaleka nejlepší zkušenost mám s portálem http://www.VIPceny.cz , zde je opravdu user friendly filtr, po registraci možnost přednastavit si prostředí tak, abych viděl, jen to co mne zajímá a to od portálu, které mne zajímají. Plus je zde fakt zajímavý program pro fanoušky této stránky. Ještě jednou bych si tedy dovolil doporučit portál http://www.VIPceny.cz VŠEM kdo si toto čtete, jsou prostě svojí kvalitou úplně někde jinde jinde.

S pozdravem

Tomáš Douda / VIPceny.cz


 
Milan
Lis 13, 2010 at 02:21

přehledný seznam kolektivních slev najdete na http://www.topkupony.cz


 
Wampi
Pro 29, 2010 at 20:34

Velký přehled hromadných slev je také na http://levnejsisluzby.cz/


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google