Sešlost v Brně – Demolition Days (aktualizace – přidány fotografie)

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce
30. srpna 2007 000 13:41

Již několikrát jsem chtěl navštívit Sešlost, už jen kvůli tomu, že Orubi nad ní ohrnovala nos se slovy, že je to setkání notoriků. To na mne zapůsobilo velice motivačně neboť pokud se to Orubi nelíbí, mohl bych být spokojen a navíc co by mohlo být zajímavější než setkání s notoriky? Což, jak se později dozvíme, mělo svůj významný přínos a proto považuji své rozhodnutí za velmi správné. Pár dní před Sešlostí se mi navíc stala taková nepříjemná věc, v práci jsem celkem vytížen, takže jsem chtěl i vypustit páru, odpočinout si a tak nějak aktivně relaxovat a setkat se s pár známými notoriky i přáteli.

Protože jsem neznal místo, kde Sešlost probíhá, tak jsem se domluvil s Galenem, že na mne počká u autobusu a shodou okolností mě pozvala na večer i Nimloth, abych se stavil za ní v práci, takže ještě než tento večer začal, tak to vypadalo velice slibně.

Když jsme dorazili na místo, tak tam již seděl Snop, Strážce, Kosťa a Catalessi a vesele či méně vesele popíjeli a povídali si (asi, těžko říct, protože když jsme přišel tak zmlkli J). Překvapilo mě, že na to, kolik je tam lidí, jak málo je tam místa. Během večera, krom nezajímavých témat se řešily i zajímavé jako nové české vydání Carollovy Liber Null a Psychonaut, Chaos magie obecně a důležitost iniciace, z toho co si tedy pamatuji. Neboť vzhledem k tomu jak tento večer skončil, si nejsem zcela jist, zda si má paměť nešlehla trochu té Šalvěje a nesměje se mi zpoza baru mé mysli.

Dalším výrazným bodem, bylo objevení nového pití tedy magick drinku, který jsme pojmenovali Choronzonova pomsta a popíjeli jsme jej společně s Galenem a Elijahem. Složení je velice mystické neboť obsahuje vodku a zelenou, nicméně jsme s Galenem usoudili, že ideální poměry vodky a zelené je 2:1. Jak se ukázalo v následující časoprostorové interdimenzionální smyčce, Choronzon byl tímto potěšen a na oslavu tohoto si šel dát partičku šachu s Aleisterem Crowleym, který právě slézal horu na níž Sysifos valil své žlučové kameny.

Dalším tématem, na které přišla řeč a které mi přišlo natolik důležité, že jej rozebírám v samostatném příspěvku byla feminí založení Wiccy a pozice ženy ve společnosti. K této diskusi mohu jen říct, že Darken poté označil Elijaha, jistě s nadsázkou, za největší feministku (poznámka: pojem feministka zde užívám ve významu nepřesném a zavádějícím, přesnější by bylo extrémní pseudofeministka). Jo taky jsem se dozvěděl, že jsme sobec, což jsem asi příliš nevyvracel.

Myslím, že velice efektním (v jakémkoliv slova smyslu) zakončením večera na „Skleněnce“ byla jedna událost na kterou asi nikdo z nás nezapomene a myslím, že obzvláště Elijaha a Snop, kterého se to velice týkalo. Jak už jsem podotkl, tak se zde řešil český překlad nedávno vydané knihy Petera J. Carolla Liber Null a Psychonaut. Snop na základě nějakých představ dospěl k názoru, že ta kniha není tak úplně donrá (řka, že Caroll je debil) a tak se jal toto prezentovat tak, aby to bylo všem jasné. Tato prezentace spočívala popřevážně v lití vína a piva na a do této knihy (ještě že to neviděl Arex, ten by se z toho asi povznesl), v čemž jej nemalou měrou podporoval Tygr. Elijah si přisedl k nám a chvíli jsme začali mluvit anglicky, ptal jsem jestli mu dám autogram do té knihy, řekl jsem, že klidně, protože není moje, ale Snopova (to jsem řekl už česky, protože jsem si nebyl jist zda bych to správně přeložil). Po chvíli tam napsal něco i Elijah, ale to jsem již nebyl schopen přečíst. V tu chvíli se pro svou knihu natáhl Snop, ale Elijah mu odmítl jeho knihu vydat. Snop setrval z nataženou rukou asi 2 minuty, čímž mi připomněl figurínu z voskového muzea symbolizující chtíč a když ani za tu dobu mu ji Elijah nevydal. To se zdálo Snopovi jako neadekvátní jednání a rozhodl se také neadekvátně odpovědět. Tato odpověď se skládala z toho, že provedl změnu v souladu s vůlí a to se prezentovalo tak, že obsah jedné sklenice vína a dvou lahví piva (10° a 14°) se společně rozhodli, že jejich existence ve sklenicích je neskutečně nudná a rozhodli se opustit přímou cestou tyto sklenice a přímou cestou se přesunuli na Elijahovo triko kde se jali usídlit. Elijah tento imigrační akt přijal s vyloženou nevolí a na poslední Snopovo gesto (opět napřažená ruka) odpověděl taktéž magickým gestem a to vztyčeným prostředníkem levé ruky, což jistě znamenalo thelemickou pravou vůli, jenž ho nutí opustit tuto místnost. Je nezbytné podotknout, že Elijah dospěl k názoru, že ta kniha je moje a já mu ji přinesl. Nevím, proč a jak k tomuto došel, ale toto tajemství patrně zůstane tajemstvím zasvěcenců 3,14 stupně. Absurdní mi na tom přijde, že Snop tu knihu chtěl kvůli tomu, aby do jen cosi vepsal. Tedy absurdita na n-tou, přičemž hodnota n je počet všech vypitých piv. Myslím, že tento příběh je adept na další kapitolu do spisu Principia Discordia. V podstatě celá akce, jakkoliv narušila celou atmosféru a byla pro nás všechny nepříjemná, byla plná absurdity, nepochopení a nedorozumění.

Nicméně večer si nasadil tretry a s vinného odérem běžel dál a běžel do nonstpu u hlavního nádraží na několik gyrosů v pečivu s kešup tataka Ano! Následně jsme nemohli jinak, než poznat Portské pány velice hluboce a tak jsem je pozvali na naši seanci na schody. Tož, pravda naše armáda poněkud ochabla, v tuto chvíli jsme již byli pouze čtyři – já s Galenem, Eldarem a Tygrem. Na této seanci jsem viděl jako státotvorný nápad navštívit v její práci Nimloth. Chvíli to dalo, ale nakonec jsme její podnik našli. Nimloth byla tak laskava, že nás do tohoto St. Rest In Peace baru pozvala a tak jsme si mohli užít této nenapodobitelné atmosféry. Krom toho, že jsme si opravdu hezky popovídali s Nimloth, tak se mne Nimloth jala co nejlépe namotivovat, neboť pro tento podnik mám dělat webové stránky, a tuto motivaci prováděla její půvabná kolegyně a myslím, že umí dělat svoji práci velice dobře, tedy jinými slovy jsme se cítil vpravdě dobře namotivován. Také jsem viděl Nimloth při práci a musím říct, že jí to fakt jde, výsledky jsou jasně viditelné, úspěchy nemalé, pracovní prostředí hezké a očividně jí to baví.

Tím se náš společný večer chýlil k závěru a my jsme již jen ulovili nejbližší šalinu a jeli domů. Cesta zpět byla ryze Tygroidní neboť nejen že jsme přejeli onu zastávku, ale navíc mi asi 30 minut v kuse tygr tvrdil, že je to už jen 10 minut a po 20 minutách vítězoslavně prohlásil, že už konečně ví, kde jsme. Takto jsme dorazili k němu domů, vzbudili borůvku a 6:00 jsme šli spát. Poslední Sešlost skončila. Tak takové to tedy bylo!

PS: Já jsem samozřejmě odjížděl až v neděli a druhý den jsme prožili velice příjemně v popíjení čehokoliv co nás potkalo a v příjemných hovorech. Tedy ano Brno má svá jasná specifika, už vím proč se tam Darken odstěhoval.

[mygal=seslost]

Fotografie fotila a dodala Eolin.


18 komentářů

Eolin
Srp 20, 2007 at 09:53

Jakmile se k tomu dokopu, přispěju i svým zápiskem do mlýna a především fotkami, jež mluví za vše.


 
Zahrada
Srp 20, 2007 at 10:25

Jsem rád, že jsem tam nebyl.


 
Cody
Srp 20, 2007 at 12:13

Eolin: Fotila jsi hod pivem?


 
Eolin
Srp 20, 2007 at 15:20

Ne, jen to před tím. V té chvíli už jsem se bála že po něm vystartuje a byla připravena se klidit z dosahu. V ruce jsem navíc svírala svou kolu, aby mi nebyla vylita. Ale mám tam několik fotek s nataženou rukou… na níž se Tygr snažil položil prázdnou flašku či co..


 
Kea
Srp 20, 2007 at 15:38

Nevím proč, ale začátek tohoto článku mi připoměl Galenovu Šalvěj divotvornou. Ohh ještě cítím její vůni a chuť.


 
el kostino
Srp 21, 2007 at 11:14

Byl jsem společensky unaven (dobře jsem se vykalil), a již nebylo s kým hovořit, i zameškal jsem lití pivem. Elijah získává +15exp za urbansurvival, škoda, že jsem to neviděl 🙂


 
Catalessi
Srp 21, 2007 at 15:42

Evidentně jsem odešla v pravý čas :-), před vypuknutím scény – jakož zvládám od té doby co nekalím vždy. Jestli máte fotky, nahoďte :-).


 
Cody
Srp 21, 2007 at 16:32

Cat.: Seženu a snad dodám:-)


 
Nimloth
Srp 21, 2007 at 22:38

🙂 rada jsem te videla, cody.


 
Cat.
Srp 22, 2007 at 07:07

Cody: Sqělé. Ad. osudy knih: jinak znám člověka, který nablil do Knihy zákona. 🙂 Bohužel je tento vzácný okamžik zaznamenán pouze v našich vzpomínkách :-).


 
Eolin
Srp 22, 2007 at 07:34

Kdo má zájem o fotky ať píše na můj mail. Dodám – ne hned, protože toho mám teď hodně, do konce tohoto týdne dodám.


 
StochastikoS
Srp 22, 2007 at 08:26

vidím, že jsem přišel o moc. Příště určitě dorazím (a donesu na „pokřtění“ taky nějakou knihu :-))


 
Cody
Srp 22, 2007 at 09:38

Nimloth: Já tebe taky, bylo to vpravdě příjemné…
Eolin: Stačí že jsem se ozval telefonicky, ne?
StochastikoS: Ano, myslím, že jsi opravdu o hodně přišel..


 
Eolin
Srp 22, 2007 at 11:07

Cody – Tebe samozřejmě nepočítám. Měla jsem na mysli ostatní zájemce o fotky.


 
Agog
Srp 23, 2007 at 19:57

No pekne to zapada do meho studia psychopatologie magu :))


 
Cody
Srp 24, 2007 at 09:13

Agog: Být Tebou, tak bych se moc neozýval…


 
Zahrada
Srp 27, 2007 at 15:27

Agog: Ta studie by mě velmi zajímala.


 
GentryDIANA26
Čvc 9, 2010 at 01:55

Do not cash to buy a building? You not have to worry, because it’s possible to get the loans to solve such problems. Thence take a consolidation loan to buy all you need.


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google