Série článků a rozhovorů o českém germánském pohanství – Asátrů

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Informace, Magie
6. srpna 2007 000 18:57

Ještě ani byty nezaschly na mém posledním seriálu ohledně recenze **Zahradovy knihy Wicca – První zasvěcení** a již přicházím z další sérií článků. Tentokrát se bude týkat pohanství, které se věnuje severské tradici. Někdo jej nazývá *Germánským pohanstvím*, někdo *Asátrů* někdo *Starou vírou*.

Tato série článků budou převážně rozhovory s lidmi, kteří se tomuto věnují, kteří tím žijí, ale i s těmi, kteří k tomu mají blízko a prostě se jim to jen líbí. Rád bych tak vytvořil obraz této komunity, náboženství a životní filosofie v České republice. Pokusím se zodpovědět na otázky čím jsou, co to pro ně znamená a proč tento směr není pohanským fašismem. Zda-li je Wotan silnější než Usirev či než Rohatý bůh?

A kdo všechno k mému rozhovoru přispěl? Tak původně jsem měl v plánu, aby hlavními aktéry byly členové Heathen Hearts, ale bohužel se nezadařilo jak jsme chtěl. Oslovil jsem tyto člena fóra HH: **“TheGreenMan“:http://thegreenman.asatru.cz/** – ačkoliv mi několik měsíců sliboval, že mi rozhovor poskytne, nakonec se z toho staly plané sliby. Poslední týdny dokonce ani neodpovídá na vzkazy a veškerou mojí snahu o komunikaci. Dále jsem oslovil **“Korraka“:http://forum.asatru.cz/profile.php?mode=viewprofile&u=39**, který odmítl s tím, že na to nemá znalosti. Posléze jsem měl úspěch u **“Hvíti Garma“:http://mirx.carbonmade.com/** a v tuto chvíli dokončuje rozhovor **“Managarm“:http://forum.asatru.cz/profile.php?mode=viewprofile&u=14**. Věřím, že on z toho neuteče jako TheGreenMan a obdržím od něj odpovědi na moje dotazy. Je zvláštní, že právě u HH, kde by komunita měla být nejsilnější vznikaly tyto problémy. Možná jejich touha po anonymitě? Pak ovšem mi přijde poněkud kontraproduktivní mít otevřené internetové fórum. Dalšími osobami, které mi poskytly rozhovor byl **“Darken“:http://darkenuv.blogspot.com/**, „**Adrian Dragonari**, **Linda Dragonari**“:http://dragonari.wz.cz/ a jako jediný „neGermán“ wiccan **“Zahrada“:http://wicca.cz/kontakt.htm**.

Cílem je podívat se na toto hnutí se snahou objektivity a ukázat i ostatním o co tu běží. Věřím, že i můj poslední článek série pomůže uzavřít tento obraz do nějakého hezkého rámu. V případě, že se někdo ze čtenářů chce to do tohoto seriálů připojit, nechť mě kontaktuje přes níže připojený formulář nebo na můj email cody@email.cz.

[CONTACT-FORM]

Věřím, že právě tyto série článků pomohou čtenářům se na „germánství“ podívat jiným pohledem a také bych chtěl poděkovat všem, kteří mi poskytli informace k tomuto tématu. Setkáme se za pár dní u prvního rozhovoru našeho seriálu.


1 komentář

87KF6_rek
Čvc 17, 2019 at 21:39

http://zeki.org.uk/


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google