Něco málo o SEO – registrace do katalogů: čeští placení registrátoři

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Internet, Recenze, Webdesign
3. listopadu 2009 000 15:50

Již delší dobu se zajímám o SEO, což je, kdyby někdo nevěděl, optimalizace pro vyhledávače. V zásadě jde o to, aby vás vyhledávače na určitá slova lépe a rychleji nalézali a byl jste lépe vidět. <reklamní vsuvka>V tomhle oboru už teď i pracuju, takže budete-li mít zájem, ozvěte se.</reklamní vsuvka> Nedílnou součástí SEO je získávání zpětných odkazů a řekl bych že alfou linkbuildingu je právě registrace do vyhledávačů a katalogů.

Možná se ptáte k čemu je to dobré? Tak první věc, k čemu je to dobré je, že čím více kvalitních odkazů z více domén na vás vede, tím výše vás vyhledávače jako Google a Seznam hodnotí. tedy ne, že by vám to stačilo. To ani náhodou, je to jen jeden z mnoha aspektů.

Vyhledávače nemají při tom obrovském množství stránek šanci reálně zhodnotit kvalitu stránky a tak si řeknou, že když na tenhle web vede celkem dost kvalitních odkazů (přičemž hodnocení kvality se jako ve smyčce opět definuje, jako počet kvalitních zpětných odkazů:-D) z hodně domén, asi ta stránka bude asi dobrá.

Získat dobrý zpětný odkaz často není jednoduché. Asi neukecáte Seznam.cz, aby na vás odkázal z hlavní stránky. Právě proto jsou katalogy dobrým začátkem, jak si vybudovat dobrou startovní pozici.

Registrace do katalogů je únavná, úmorná práce, která snad nikoho nemůže dlouhodobě bavit. Právě proto existují firmy, které toto udělají za vás, když jim zaplatíte. Podívejme se v tomto miniseriálu na některé z nich:

Ruční registrace do katalogů – http://www.zaregistrujeme.cz

Web již od začátku působí přívětivě. a to jak barevným laděním i profesionální koncepcí. Trošku matoucí je, že barva dokazu i zvýrazněného textu pomocí tagů <em> a <strong> je stejná. To by se stávat nemělo.

Zjišťujeme, že si můžeme objednat registraci do českých a slovenských katalogů, kde ale bohužel chybí katalogy cizojazyčné. Pro českého klienta to, ale asi stačí a třeba se časem nabídka rozroste. Zájemci si mohou přečíst i seznam všech katalogů do kterých firma registruje.

Také reference vypadají zajímavě i když zde chybí jakýkoliv zásadní klienti, jedná se spíše o drobné a střední firmy. Čemuž ovšem současné trendy nasvědčují, takže se není čemu divit.

Velice příjemné je, že firma avizuje nejistý výsledek (zadání do katalogů se nedá na 100% zaručit) a jako zákazník získáte výsledek ve formátu XLS či jiných. Profesionálně také působí seznam ověřených katalogů.

Cena není nikterak nadsazená, takže myslím, že toto je služba, kterou stojí za to vyzkoušet – pokud tedy si nechcete ničit svá záda u ruční registrace do katalogů sami:-)

Pokračování příště…


Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google