Matera Opidum konfrontována s kritikou (aktualizováno)

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Jaxi Taxi, Pohanství
4. července 2010 000 18:40

Matera Opidum je nové občanské sdružení, které je podle svých slov pohanské a chce za pohany bojovat. Hm. Dobrá. Taky vydávají časopis, který chtějí prodávat bratru za 100 Kč. Hmmm. No a první číslo poskytli zdarma jako PDF. Tasselhof o Sabatníku Matera Opidum napsal recenzi. Autoři Matera Opidum reagovali. Komentáře nedávám, podívejte se na ten flame sami.

Edit 4. července 2010:

Situace nám pokročila a zástupci Matera Opidum vyprovokovali silnou protireakci a proto je třeba zmínit, že na podobné téma se hovoří i jinde:

Sedmdesátinásobná mistryně rev. Iveta Andromeda Woodová – Kojot

Jak poškodit centrální nervovou soustavu – Christine

Je fascinující, že když jsem před 3 lety o něčem podobném psal, prošlo to bez větších komentářů a teď se lidi chytají a reagují. Je dobře, že lidé napříč různým tradicím a přístupům vědí, co se jim nelíbí a že to pak zásadně odmítají. A myslím, že je velice poučné, když tu ty reakce zůstanou dobře viditelné.


229 komentářů

Tasselhof
Čvc 7, 2010 at 17:20

Tak znova: http://jdem.cz/gqjv2


 
Darken
Čvc 7, 2010 at 17:21

Arcanis: Ale Frau Andromeda je přeci zasvěcena do mistrovství tachyonů a tachyony jak víme umí cestovat rychleji než světlo a tím překonat tok času. Proto zasílá rozhodnutí o nepřijetí dřív, než dorazí přihláška…


 
LuciJe
Čvc 7, 2010 at 17:22

Než dorazí přihláška, která dorazit neměla? To je ale übermagic!


 
Cody
Čvc 7, 2010 at 17:35

Kulervoucí!


 
Crys
Čvc 7, 2010 at 18:09

@Tasselhof:

Děkuji, to mi nějako došlo, jak to tu utichlo, že na moje dotazy už se nedostane…tak to zkusím tam.


 
Czernozub
Čvc 7, 2010 at 18:11

Kurva lidi… Jeden za osmnáct, druhej bez dvou za dvacet. MO se chovaj jako idioti, a ti co je linčujou pomalu klesají na jejich úroveň…


 
Airis
Čvc 7, 2010 at 18:27

Já bohůžel nemám na stránky MO na facebooku příštup:-), ale pokud si toho tady všimnou, tak bych se rád zeptal.
Váš výcvik čarodějnictví pro děti od třinácti let, jak píšete na vašich stránkách zahrnuje i reiky? A když jo, tak od jakého věku?


 
Darken
Čvc 7, 2010 at 20:34

No, na jejich stránkách se píše.

I. stupeň. Tento stupeň zahrnuje základní zasvěcení do Reiki a základní práci s energií.

takže asi ano, o věku se ta nic nepíše.


 
LuciJe
Čvc 7, 2010 at 22:09

Kurzy reiki pro děti se dělají poměrně běžně.


 
Airis
Čvc 8, 2010 at 08:07

Kurty reiky pro děti a jejich zasvěcení se dělají běžně? No fuj teda. Jsem ještě víc naštvaný:(


 
Jakub
Čvc 8, 2010 at 08:27

Podle mých záznamů byla ta paní, co o ní hovoříme, členkou PFI, a to za mého působení coby koordinátora. Není pravda, že jsem odmítnul její přihlášku. Je ale pravda, že jsem ji časem zase ze seznamu vyškrtnul, a sice z důvodu nezaplacení členských příspěvků.


 
LuciJe
Čvc 8, 2010 at 11:48

airisi, ja bych v tom zas tak velky problem nehledala…


 
Airis
Čvc 8, 2010 at 12:25

já nevím, ale vypalovat při zasvěcení dětem cizí symboly do aury mi vůbec dobré.


 
Eva z DO alias Dínen
Čvc 8, 2010 at 16:27

Jako jedna ze tří osob (ta mlčící!), která do jisté míry stála u na počátku celé série kritiky a diskuzí na téma MO, jsem až dosud mlčela, protože jsem se zařekla, že nehodlám z tohoto cokoli komentovat.
Prosím, aby si mě pan Maun nebral do úst.


 
dinen
Čvc 8, 2010 at 17:19

Dodatek:
(A ano, aby nedošlo k mýlce, toto je výhrůžka:-)
Nebo svůj postoj přehodnotím a začnu se taktéž destruktivně kriticky vyjadřovat. A protože jsem huba prořízlá a jsem hrdá na své ego, nebude se to mnoha lidem líbit.


 
LuciJe
Čvc 8, 2010 at 17:36

2airis: ono je to spis kresleni do aury. A u spousty novych linii ani to ne


 
Kojot
Čvc 8, 2010 at 22:22

Tak jsem se pokusil napsat shrnující článek o všech třech sdruženích, tedy o PFI CZ, DO i MO.
http://kojot.name/855134-pohanska-federace-davny-obycej-a-matera-opidum-muj-pohled-na-zastresujici-pohanske-organizace-v-ceske-republice.php


 
warhammer
Čvc 9, 2010 at 18:10

Pro F.Q.Maun:
Dobrá, to s tím příjmením jsem nemusel, ale sorry – Iveta Andromeda Woodová? Co to je? První jméno normální, druhé velice nezvyklé a třetí anglické? Jestli tohle není divné (debilní je přece jenom trochu silné slovo) jméno tak už nevím. Jako že ty máš také vcelku exotické jméno, jen co je pravda. Anebo to jsou pseudonymy? Jestli jo, tak to musím říct, že bych vymyslel dvakrát tak lepší.
Jinak ještě jednou sorry, debil jsem já, někdy se prostě zapomenu a napíšu to, co mě zrovna blikne v palici.
PS: Doufal jsem že zareaguješ na víc věcí z mého komentu než jen na tu poslední větu. Snad se dočkám příště.


 
warhammer
Čvc 9, 2010 at 19:03

Pro Jakub:
Díky, že si o mě nemyslíš že jsem nějaký trapák:)

Pro Arcanis:
„Nicméně jeden malý předsudek mám. zatím jsem ještě nepotkal člověka, kdo by reiki, ježíše, druidy, energie kombinoval právě způsobem paní Woodové, a zároveň byl příčetný. To logicky vytváří názor, že to co paní Woodová a jiní jí podobní hlásá, není moc důvěryhodné. Kdyby někdo, kdo podobné věci tvrdí působil tozumně, seriozně a možná by stačilo kdyby jen příčetně, neměl bych problém s akceptací.“
Výtečně, výtečně! Stoprocentně souhlasím. Teda, kdyby mě takhle někdo setřel, asi bych brečel.

Pro Crys:
Máš recht. Jedna lehce kritická, avšak přesto přejícná recenze a padesát dospělých lidí se z toho může posrat. Toto je vážně kulervoucí


 
LuciJe
Čvc 10, 2010 at 11:02

No Warhammere, navážet se do někoho kvůli příjmení je vskutku celkem ubohé – napadlo tě třeba, že hranice naší země jsou otevřené a někteří lidé si berou cizince?


 
Xaltotun
Čvc 10, 2010 at 23:02

V posledních letech už se do podobných diskusí moc nezapojuji, neboť se o to víc snažím v jakémkoliv volném čase zvětšit své schopnosti v žádaných směrech.

Nechci se zde stavět na žádnou stranu, jen bych rád napsal, co připadá podivné mi! Vím, co je to touha být mistrem v jediném určitém systému-někdy to trvá deset, někdy i desítky let. S tím mistrovstvím osobně spojuji nárůst psychických a fyzických sil, efektivnější metody řešení problémů, o to více jde li o mistrovství v magii..

Je-li někdo v tak mladém věku mistrem cca 70 systémů!!!, tak by podle mne měl mít již schopnosti, kterými by tuto diskusi utnul v zárodku-pouhým zábleskem vůle! Navíc učí li se u něj celá řada černomagických specializací od nekromancie po temnou energii podle něj nejnebezpečnějšího druhu.

Tak asi tolik-to bych byl raději mistrem jen jednoho systému, ale aspoň schopen nechat CODYho vygumovat naráz diskusi či i sám sebe, než 70 systémů a nebýt schopen evidentně ani základní úpravy svého okolí.. Což by měl za základní předpoklad úspěšného ověření kdyby jen tovaryšství a ne mistrovství a s ním spojené praxe brát minimálně každý černý mág z Horní Dolní..


 
Cody
Čvc 11, 2010 at 12:46

Xalty, myslím, že máš recht, ale já se bojím, že Iveta Andromeda chápe mistrovství zcela jinak než my. Neznamená o nic z toho co jsi psal. Alespoň tak to na mě působí.


 
LuciJe
Čvc 11, 2010 at 19:12

Přesně tak. Jak už jsem psala, v systémech práce s energií je Mistr jen a pouze synonymum pro Předávající. Nic víc v tom netřeba hledat, alespoň ne u nových linií.


 
Xaltotun
Čvc 12, 2010 at 00:15

Lucije: To je asi důvod, proč mnozí berou tohle „mistrovství“ jako parodii starých mistrů.

Nakonečný mi párkrát vyprávěl o podobných „adeptech“ nových linií, jak chtěli dělat magii…Že se raději vytratil hned, jakmile mu bylo jasné, jak si „rituál“ a magii představují. A nedivím se, že pro to má spíš hodně pejorativní výrazy..Já pod těmihle systémy často vidím jen channeling a velmi často jen iluzi channelingu vytvořenou vlastní fantazií..To ať si udělají základní talismany a nečiní z toho X stupňový systém, kde navíc ani ty projevy jejich „mistrovsky zvládnutých energii“ 70 směrů nejsou schopny byť jen zastavit, nehovořím i „vygumovat“ CODYho..


 
LuciJe
Čvc 12, 2010 at 07:19

Jednoznačně. V původním Usui Reiki ten titul měl nějakou hodnotu a obdržet ho vyžadovalo léta přípravy a praxe. Dneska už ho i tam člověk může získat relativně snadno, byť k tomu obvykle přece jen musí celkem dost umět.

Nové systémy bohužel prostě a jednoduše přejaly názvosloví, ovšem už nikoliv jeho širší obsah a slovo Mistr tím poměrně výrazně degradovaly.


 
warhammer
Čvc 12, 2010 at 16:18

Pro LuciJe:
Už jsem se omluvil. Ničím jiným se nepotřebuji vyjádřit.


 
Sandro
Čvc 25, 2010 at 15:30

Pořád pro mě vede DO 😀


 

Napsat komentář

Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google