FESTIVAL FANTAZIE 2009 – linie Studna a PaganCon

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Film, Magie, PFi, Pohanství, Recenze
16. července 2009 000 14:50

Před časem jsme informoval o mých přednáškách na FESTIVALU FANTAZIE a rád bych nyní lehce popsal výsledek. Již loni jsme si říkal, že by bylo super mít přednášky připravené dopředu a to všechny a ne to lepit a připravovat na poslední chvíli. No tak samozřejmě, že jsem měl připravenou jen jednu a ostatní jsme řešil poslední týden na poslední chvíli. Uff. Znáte někoho, kdo to dokáže opravdu v rozumném předstihu?

Linie STUDNA

Linie Studna je moje mateřská linie a přednáším zde už od roku 2004. Letos jsem se snažil si připravit program, který by mohl zaujmout co největší procento laiků a přesto neklouzat příliš po povrchu.

Novinky ze světa Necronomiconu

V této přednášce jsem zmínil nejnovější poznatky ohledně původu Necronomiconu, o tom jak probíhá magická práce s Necronomiconem, zmínil praktikující skupiny ve světě a u nás a doporučil známé internetové zdroje. ačkoliv s tímto tématem “otravuji” již léta, každoročně, a letošek nebyl výjimkou, přináším nové a nové poznatky o Necronomiconu formou snadno přístupnou.

Sexuální magie aneb sex v magii

Přiznávám se, že jsem název této linie koncipoval cíleně provokativně s tím, že mi bylo jasné, že 90% obecenstva nebude tušit o čem vlastně chci mluvit a částečně to byl jistý psychologicko-sociologický experiment. Ukázalo se, že to funguje a jedno z klíčových slov podporující návštěvnost přednášky je pochopitelně SEX. Ano, bylo narváno.

Tři tváře Satana

Přednáška o vzniku Satana, nesmyslnosti křesťanského pojetí. Tři přístupy k Satanovi – pohanský, křesťanský a magický. Dobrá zpráva je, že přišli i křesťané.

Magický život Aleistera Crowleyho spojená s prvním veřejným promítáním kultovního Crowleyánského filmu CHEMICAL WEDDING

Tuto přednášku o životě a smrti a magii A. Crowleyho považuji za nejúspěšnější a možná i proto, že byla spojená s výše zmíněnou projekcí. Byla silně multimediální a interaktivní a lidé se stále měli na co ptát.

Bohužel jsme si ani jednou před přednáškou nevzpomněl a nenahrál ji. Takže pokud bude mít někdo zájem (prosím zmiňte se v komentářích), můžu nabídnout pouze prezentace v PowerPointu z přednášek.

PaganCon

PaganCon se po poslední 3 – 4 měsíce stal mojí noční i denní můrou. Když jsem loni na podzim na to kývnul, netušil jsem co všechno se může pokazit, kolik nervů, kolik sebezapření a kolik cholerických výbuchů mě to bude stát. Spousta hodin náročné práce, projektové vedení, pruzení lidí, kteří nedělají to co mají, hlídání neuhlídatelných termínů, komunikace s vedením FF a hledání šílených řešení šílených problémů.

Nicméně jak se zdá, vše se navzdory problémům vyřešilo a jak vedení linie, tak přednášející, tak účastníci byli spokojeni.

Pokud bych měl hovořit o programu, tak bych nosil dříví do lesa, podívejte se sami na seznam anotací. Nicméně v programu došlo k několika změnám:

  • Přednáška Mýtické rostliny ve filmu a literatuře byla nahrazena besedou Tvorba Rituálu, kde vystupovali zástupci jednotlivých tradic: TPM (Wicca), Dínen (Dianická tradice), Noira (ADF), Linda Dragonari (Rokkr). Důvodem změny byl výjimečně nezodpovědný přístup Bernarda, který vůbec nepřijel a byl za tento postoj pokutován.
  • Téma přednášky Bohové a démoni Středního východu byla změněna na aktuálnější Magický útok a obrana v pohanství. Téma jsem změnil na základě aktuality tohoto tématu.
  • Téma Magie – Tradice starého kontinentu od Otakara bylo změněno na besedo-přednášku Magie a jak funguje realita. Otakar dorazil pozdě a proto jsme toto téma musel převzít já osobně.

Navzdory těmto změnám a problémům celý program probíhal skvěle a bez problémů a zádrhelů. Chtěl bych poděkovat všem přednášejícím, všem lidem co mi pomáhali (Meluzína, Arcanis a Noira) a i samotným pořadatelům FF. Bylo to těžký, ale stálo to za to a jak to vypadá tak možná bude i další ročník.

Další zdroje: http://listy.pohanskeforum.net/?p=101


Napsat komentář

Copyright © 2024 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
Theme by sheVcza. Google