3. Mezi Světy 2009

Napsal: Pavel Cody Ungr | Kategorie: Akce, Chaos magie, Magie, Moje projekty, Pohanství
3. listopadu 2009 000 23:32

Dnes nastala chvíle kdy mi Boogy připoměl, že bych asi měl napsat zápis z Mezi Světy. Pravda poslední dobou blog poněkud zanedbávám. ale zpátky k věci, letos jsme v organizaci Mezi Světy učinili drobné změny. Celou výzdobu měli na starosti Tygr s Borůvkou, což se ukázalo jako vynikající tah.

Po loňském zmatku se o finance postaral Brozkeff, což se ukázalo taky jako dobré řešení. A nakonec jsme se rozhodli pro nepopulární a tvrdé řešení. V zájmu příjemné, otevřené a přátelské atmosféry jsme se rozhodli zamítnout účast některým lidem. Bylo to nepříjemné, ale přesto jsme to zvládli. Sice se to neobešlo od pomluv, očerňování a lží na naší adresu, ale nechali jsme to být. Pro nás bylo důležitější co nejlépe zorganizovat Mezi Světy. A jak se později ukázalo, bylo to rozumné řešení.

Celkově pobyt na pensionu byl v pořádku, koneckonců měli jsme zkušenosti už z loňského roku a já osobně ještě ze 6M. Jediným problémem se ukázalo, že v sobotu ráno v 8 hodin (Sic!) se nám jali opravovat střechu, řezat dřevo na cirkulárce což nám, vyspávajícím, nálady nepřidalo.

Bohužel, jak poznamenala jak Zuzana Antares a Kojot byla neděle poněkud hektická ve znamení balení. ano, přiznávám, že tomu tak je, ale bohužel mě nenapadá jak to zařídit lépe, když pokoje musí být vyklizeny do 10. ráno a celý penzion do 12. hodiny. Můžeme se pokusit s panem majitelem příští rok domluvit lepší a vstřícnější odjezdové podmínky.

Musím říct, že celá akce mě přišla duchem mnohem více přátelská a otevřená, snad to bylo sestavou lidí, snad to bylo tou výzdobou od Tygrůfky, snad to bylo programem – nevím.

Musím říct, že mě jako organizátora potěšilo, že zde byli jak lidé, kteří se věnovali energiím, satanista, pohané, magici, hermetici, lidi věnující se budhismu či mystice a přesto nebo snad právě proto bylo toto setkání velice vstřícné a obohacující.

Osobně jsem nebyl na všech přednáškách (to bych asi vyčerpáním umřel) a tak mohu hodnotit jen některé.

Caedmon: Energie těl, energetické mandaly, léčení a toky

Ačkoliv tohle je přesně něco, co jde mimo mě, musím říct, že mě to zaujmulo. Caedmon má příjemný přednes a dobře se poslouchá, navíc je vidět, že ví o čem mluví a to o čem mluví mu funguje. Bohužel dobré načasování není jeho silná stránka (jeho přednáška se nám rozlezla přes 3 dny).

N4M3Z: Ουροβóρος ή Φοῖνιξ?

Přednáška která nás provedla od geocentrického pravěkého pozorovatele oblohy, přes poznatky antiky, středověku, novověku až ke kvantové fyzice, podstatě, velikosti, vzniku a konce vesmíru a skončili jsme až zpátky opět u “geoncentrismu” … a pak jsme mohli říct jen po vzoru Douglase Addamse “Žjóva!”. Tahle přednáška byla hustá,byla tak hustá, že už víc asi nemohla být. Jediný co jsem mohl na konci udělat, bylo zasunout si zpátky spadlou čelist.

Kojot: Invokace pouštních duchů

Kojotův neotřelý nápad inkantace slova “Áááázzzzzíííííffff” se nakonec ukázala zajímavá. Musím říct, že se mi to moc líbilo a i když mám pár vylepšení, toto hravé cvičení mě moc bavilo.

Kojot: Magie z 99% neexistuje

Takto provokativní název v sobě skrýval skvělým způsobem připravenou přednášku, která nám ukázala jak je buď věda nedokonalá a nebo magie nefunkční. Ne, vážně, bylo to vynikající a Kojot je skvělý přednášející, držel skvěle linii, byl plný překvapení a musím říct, že se mi to opět moc líbilo.

Mezi Světy byl opět úspěch a doufám, že se tohoto trendu budeme držet i dále. Chcete-li za rok přijet, nezapomínejte, že máme omezenou kapacitu (letos jsme museli několik lidí odmítat). Pokud chcete přijet, podívejte se na web Mezi Světy, kde najdete vždy aktuální informace, až přijde čas i online přihlášku, program i další informace. V tuto chvíli zde najdete i 2 nahrávky přednášek uvolněné pro veřejnost. Ostatní jsou pouze pro účastníky.

Další zdroje:

 • Kryptohermetikova cesta mezi světy

 • 2 komentáře

  Brozkeff
  Pro 1, 2009 at 10:15

  3. Mezi Světy se myslím konaly v roce 2009.


   
  Cody
  Pro 1, 2009 at 15:08

  Trefná poznámka! Díky za připomenutí!


   

  Napsat komentář

  Copyright © 2020 Bloxxter – osobní blog Pavla Ungra o světě. All Rights Reserved.
  Theme by sheVcza. Google